plende

TELEFON 508 294 049 | +48 94 354 79 14

Toksyna botulinowa - jest naturalną, silnie działającą toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Działa jedynie w obrębie mięśni, do których została wstrzyknięta, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.

Zastosowanie:

Toksynę botulinową stosuje się w leczeniu zeza, chorób neurologicznych przebiegających z nadmiernym napięciem mięśni, jak również w celu terapii nadmiernej potliwości i usuwaniu zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa działa miejscowo, jedynie w obrębie mięśni, do których została wstrzyknięta, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.

Efekt po zabiegu:

Zmarszczki w okolicy poddanej zabiegowi poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania toksyny, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Włókna nerwowe mają zdolność tworzenia nowych połączeń między nerwami a mięśniami, dlatego też efekt terapeutyczny maleje i zanika po ok. 3-6 miesiącach. Toksyna botulinowa jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn.

Terapia przeciwstarzeniowa Anty-Aging:

Toksyna botulinowa typu A w medycynie estetycznej służy głównie do usuwania zmarszczek:

  • mimicznych głównie w górnej części twarzy: wokół oczu ("kurze łapki"), poprzecznych na czole, pomiędzy brwiami ("lwia zmarszczka")
  • dolnej części twarzy - "bruzdy marionetki"
  • na szyi, brodzie, korekta tzw. "uśmiechu dziąsłowego"
  • uniesienie określonych okolic twarzy - tzw. "BOTOX LIFT"

Nasza Oferta

MEDYCYNA ESTETYCZNA
TWARZ I CIAŁO
MASAŻE I SPA
DŁONIE I STOPY
FRYZJER
SOLARIUM
Kontakt telefoniczny+48 508 294 049
Kontakt e-mailbeataorlowska@o2.pl
Lokalizacja Chopina 16A, Kołobrzeg