MEZOTERAPIA to niechirurgiczna terapia - metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) za pomocą pistoletu substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu , stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania i nawilżenia skóry.
Wskazania do mezoterapii:
- zwiotczenie skóry
- cellulit (uda ,brzuch, pośladki)
- rozstępy
- modelowanie mięśnin- wzmocnienie mięśni
- zwiotczenie mięśni (twarz i szyja)
- Face lift
- miejscowe odtłuszczenia
- zapobieganie wypadaniu włosów (łysina)
Najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu serii kilku zabiegów.
Częstotliwość zabiegu:
Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów.. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi co 10 - 14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. Ostrzykiwanie skóry najlepiej przeprowadzić zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- alergia
- ciąża, okres karmienia piersią
- cukrzyca (niewyrównana)
- stany zapalne na skórze, opryszczka
- skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłoknień)
- choroba nowotworowa
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych
MEZOTERAPIA W ODMŁADZANIU SKÓRY TWARZY I SZYI
Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy ,krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.
Częstotliwość zabiegów:
- intensywna faza leczenia: 1 zabieg na 2 tygodnie przez okres 2 miesięcy
- faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na 1-3 miesięcy
MEZOTERAPIA W LECZENIU CELLULITU
Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrązenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha nostrzyka żółtego i rutyny , które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną , która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.
Częstotliwość zabiegu:
- faza intensywna: 1 zabieg co 10-14 dni przez miesiąc
- faza pielęgnacyjna: 1 raz na miesiąc przez 3 miesiące
- zabieg przypominający: raz na pół roku
MEZOTERAPIA W LECZENIU ŁYSIENIA
Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy - takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.
Wskazania:
- wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
- łysienie androgenowe (męskie)
- łysienie plackowate
- słabe i wymagające silnego odżywienia włosy
Częstotliwość zabiegów:
- faza uderzeniowa kuracji: 1 zabieg co 10-14 dni przez okres 2 miesięcy
- faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy.